تایید دو مرحله ای اینستاگرام

اینستاگرام برای افزایش امنیت حساب کاربری کاربران خود، قابلیت تایید دو مرحله ای را به این برنامه اضافه کرد که بدون شک یکی از ابزارهای کاربردی در این زمینه می باشد. طرز کار این قابلیت بدین گونه است که وقتی شما تصمیم دارید تا وارد پیج خود شوید، ابتدا نام کاربری و رمز عبور را وارد می کنید. اما بصورت مستقیم وارد حساب کاربری خود نخواهید شد و باید رمز دوم یا همان تایید هویت دو مرحله ای را که قبلا فعال سازی کردید را وارد نمایید. به همین سادگی امنیت شما افزیش خواهد یافت که خیلی ساده با استفاده از این گزارش از نمناک می توانید اقدام به فعال سازی آن نمایید. همراه ما باشید.

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

برای فعال کردن قابلیت تایید دمرحله ای اینستاگرام طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. از منو کاربری وارد اینستاگرام شوید و سپس وارد بخش پروفایل خود شوید. اینک از قسمت بالا گزینه 3 خط افقی را که در تصویر ذیل مشخص شده است را انتخاب کنید.

پروفایل اینستاگرام

2. اینک گزینه Settings را انتخاب کنید.

اینستاگرام

3. در صفحه باز شده گزینه Security را انتخاب کنید.

تنظیمات اینستاگرام

4. گزینه Two Factor Authentication را انتخاب نمائید.

تایید دو مرحله ای

5. از این مرحله، مراحل اصلی در فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام شروع می شود که در قدم اول باید گزینه Text Message را انتخاب کنید.

تایید هویت دو مرحله ای

6. برای فعال سازی به شماره ای که از قبل بر روی حساب کاربری اینستاگرام تنظیم شده است، پیغامی شامل 6 عدد ارسال خواهد شد که باید در این قسمت وارد کنید. توجه داشته باشید این پیغام، حاوی کد یکبار مصرف است.

امنیت اینستاگرام

7. بعد از وارد کردن کد دریافتی، با این پیغام روبرو خواهید شد که باید بر روی گزینه انتهای صفحه، یعنی Done کلیک کنید.

تایید هویت

8. اینک 5 کد 8 رقمی مورد نمایش شما قرار خواهند گرفت که همانند یک راز در نزد شما هستند و باید آنها را از دست تمام دوستان و آشنایان خود دور سازید. اینستاگرام در طی یک اقدام جالب برای کد احراز هویت دو عاملی، این کدها را در اختیار شما قرار می دهد که اگر مشکلی برای گوشی شما یا سیم کارت داخل آن رخ دهد، شما بتوانید به حساب اینستاگرامی خود دسترسی پیدا کنید. از این رو توصیه می شود حتما یکی از این کدها را به حافظه بسپارید.

تایید هویت اینستاگرام

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

برای غیر فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام باید طبق مراحل بالا عمل کنید با این تفاوت که وقتی به مرحله 4 میرسید، باید گزینه مربطه و مشخص شده Text Message را از حالت فعال به حالت غیر فعال تغییر دهید تا غیر فعال شود که در تصویر زیر مشخص شده است؛

احراز هویت دو عامله

توجه : اگر کدهای ریکاوری را فراموش کردید اسکرین شات بگیرید و اسکرین شات ثبت شده را در جایی مناسب نگهداری کنید. لازم به ذکر است که جای ترس وجود ندارد که بصورت ناخواسته کدهای ذکر شده را فراموش کنید یا اسکرین شات حذف شود چرا که این کدها همیشه در دسترس شما هستند و از این بخش می توانید کدهای خود را مجددا مشاهده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)